Przedmiotem planowanej Inwestycji pod nazwą „Zabudowa mieszkalno-usługowa w kwartale przy ul. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze” jest budowa zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami, parkingami w większości podziemnymi, zagospodarowaniem terenu, dojazdami, dojściami i terenami zielonymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.
Zagospodarowanie terenu zaprojektowano tak, aby spełnić wszelkie wymagania oraz wytyczne wynikające z kontekstu miejsca, sąsiadującej zabudowy oraz układu i powiązań komunikacji kołowej i ciągów pieszych, oraz istniejącego zainwestowania. Zasadnicza idea urbanistyczna zabudowy polega na poszanowaniu kontekstu miejsca (dawny obszar fabryki mebli „ZEFAM”) oraz dostosowania jej gabarytów do wymogów jakie stawia obszar ochrony konserwatorskiej, w którym znajduje się znaczna części obszaru inwestycji. Od północy zaprojektowano cztery budynki wielorodzinne w układzie grzebieniowym o zmiennej liczbie kondygnacji nadziemnych w przedziale od 6 do 8 kondygnacji. Od strony wewnętrznej projektuje się zabudowę wyższą, w tym cztery 16 kondygnacyjne obiekty punktowe gdzie jeden z nich posiada znacznie bogatszy program funkcjonalny.
Cały Zespół harmonijnie wpisuje się w otoczenie nawiązując dialog z najbliższą zabudową przy
ul. Sienkiewicza i Strzeleckiej, nie burząc kameralnego charakteru tych ulic, a wysokie budynki to w skali makro dopełnienie krajobrazowe Zielonej Góry. Wewnątrz kwartału nie brakuje „zielonych przestrzeni”, ciągów pieszych, przecinających cały teren i tworzących wnętrza rekreacji, place zabaw. Wejścia główne i wjazdy na teren projektuje się od ul. Henryka Sienkiewicza oraz ul. Strzeleckiej. Do parkingów zaprojektowane zostały wjazdy oraz rampy wewnętrzne na każdy poziom. Wjazdy rozłożono równomiernie w stosunku do ulic. Zaprojektowano jedno i dwupoziomowe parkingi zamknięte.
Szczególnym budynkiem jest najbardziej na południe zlokalizowana „wieża” oznaczona jako „Bachus Tower” stanowiąca dopełnienie założenia architektoniczno-urbanistycznego. Funkcjonalnie najbogatsza, gdzie oprócz luksusowych mieszkań z loggiami, dużymi tarasami otwierającymi się na pejzaż Zielonej Góry, mamy zlokalizowane na pierwszych dwóch kondygnacjach nadziemnych ekskluzywne funkcje dla mieszkańców takie jak: wellness, spa, fitness. Do budynku prowadzi reprezentacyjny podjazd z miejscami postojowymi dla gości. W parterze znajduje się przestrzenny dwukondygnacyjny hol wejściowy wraz z recepcją i usługami.
Stropodachy płaskie – wykorzystane są na rekreację mieszkańców – tarasy widokowe. Wszystkie mieszkania wyposażone w loggie, balkony, natomiast mieszkania w parterze posiadają prywatne przedogródki. Układ funkcjonalny kondygnacji nadziemnych mieszkaniowych – korytarzowy dwutraktowy, z pojedynczymi klatkami w zespołach z windami i szachtami instalacyjnymi. Zasadnicza konstrukcja budynków – żelbetowa monolityczna w kondygnacji podziemnej i częściowo nadziemnych (możliwa konstrukcja szkieletowa). Podstawowym założeniem w projektowaniu Zespołu było stworzenie prostej, modernistycznej architektury, która będzie w zakresie skali zabudowy oraz jej rozwiązań estetycznych stanowić o jakości miejsca w mieście.
Zespół projektuje się z założenia wzdłuż osi północ-południe, tak aby wszystkie mieszkania posiadały odpowiednie nasłonecznienie.
Ideą kształtowania zabudowy było stworzenie zabudowy wielorodzinnej o charakterze śródmiejskim, współczesnym i tzw. „oddechem przestrzennym”. Przewiduje się wprowadzenie mieszkań dwupoziomowych z antresolą mieszkalną na najwyższych kondygnacjach. Pozwoli to wykorzystać w pełni dopuszczalną Planem maksymalną wysokość budynków. Tarasowe ukształtowanie dachów umożliwia zaprojektowanie atrakcyjnych mieszkań, z których widoczna będzie panorama całego miasta, a z tarasów widokowych zlokalizowanych na ostatnich piętrach wysokich budynków także Pogórza Sudeckiego.